ORELSKÝ TÁBOR 2003

Každý rok se o prázdninách vydáváme na letní orelský tábor, proto ani ten letošní nebyl výjimkou. Tento rok strávili mladí i starší orli ze Stěbořic týden plný soutěží a her od 3.8. do 10.8. na faře ve Spálově. Zde nám pobyt umožnil O. Kamil Vícha.

Naši vedoucí Mája, Lidka, Pavel, Petr a Pavel pro nás připravili tábor na téma „Putování v čase“. Pomocí kartiček se každý zařadil do družstva, se kterým absolvoval celotáborovou hru. Jednotlivé dny jsme prožívali v jiném duchu – pravěk, starověk, středověk, novověk a taky příští věk. Hned v pondělí jsme se octli v pravěku, kde bylo naším hlavním úkolem ulovit mamuta. Po namáhavém lovu si jej každé družstvo v podobě králíka upeklo k večeři. Jako správní pravěcí lidé jsme přečkali noc v přístřešcích v lese. Následující dny byly stejně namáhavé,ale taky plné dobrodružství.

V parných dnech jsme svá těla osvěžili v řece u Maria skály nebo na koupališti Hadinka. Ve čtvrtek večer k nám zavítal O. Martin David. Krátce po jeho příjezdu jsme všichni v jednom velkém společenství prožili na farní zahradě krásnou mši svatou. Připravil si pro nás i přednášku o různých náboženstvích a sektách. Díky této besedě už víme, proč je znakem křesťanství ryba a spoustu dalších zajímavostí. Pro ověření odvážnosti mladších táborníků si přichystali starší kluci a holky stezku odvahy. Ta vedla podél hřbitovní zdi, takže nebylo vůbec lehké ji projít.

Poslední večer proběhlo závěrečné vyhodnocení. Všechna družstva si připravila zábavný program. Naši vedoucí přispěli k pobavení scénkami o namlouvání od pravěku až po novověk. Velkou odměnou a překvapením pro nás byla večeře – výborné ražniči na grilu.

Celý týden byli všichni nad míru spokojeni nejen s programem, ale i s počasím a již dnes se těšíme na příští rok!