Orelský tábor

Místo: Andělská Hora
Datum: 23. -30. červenec 2006

Ciao!
„Tak zase za rok, už se těším..“ řekli si mnozí z nás 30. července v nedělní odpoledne. Tentokrát Sicilský orelský tábor 2006, uplynul jako voda a nám přibyly do paměti další nezapomenutelné, krásné zážitky, chvilky a milé vrásky ve tvářích z opětovného smíchu na faře v Andělské Hoře. Pojďme si tedy alespoň v bodech tento týden připomenout, mafiáni…
O to, aby vše fungovalo jak má, se vzorně – jako každoročně – postarali: Mája (velký Cápo), Lidka (Ernestína C.) a z mužského pokolení příležitostně (kolu oddaný) Vlastík a (Nikolu oddaný) Pavel. Děkujeme!
Jak už bylo zmíněno, jednalo se o sicilský mafiánský tábor plný utajení = překvapení, ale také poznání zvyků a libůstek jednotlivých sicilských měst. Na své si tak přišli nejen nadšenci počítačových her, kteří své znalosti mohli zúročit, ale rovněž tvořivé ručičky spjaté s fantazií, vodní živly, rybáři, sportovci a v neposlední řadě odvážlivci i ti, u kterých jsou strašidelné stezky odvahy méně populární – oběma táborům však patří odiv! O jeden z velikých zážitků se postarali v nedaleké sklárně, viďte! Siestu si někdo mohl představit u voňavé pravé sicilské kávy.., jiný při pohledu na skvělé herce, kteří nám přiblížili děj nejedné báje.., další si odpočinek spojuje se šťavnatou melounovou párty..! Výstup na Etnu už léta nebyl mezi družstvy tak vyrovnaný … však kdo by pochyboval, když se utkávaly takové skupiny Italiánu jako jsou Coolturní mafie čmoudů, Antipasti, TQM Mafians či Sant Holuboss!
Nebyla nouze o návštěvy. Ať už ze stran kamarádů a rodin, nebo stran kněží – o fair-play hru při fotbale a o večerní zamyšlení nadšenou samým se postaral o. Víťa Řehulka, nechyběl ani o. Jan Czudek, a pravou návštěvu ze Sicílie představoval o Mirek Janiak se svým dámským doprovodem. Bylo to nejen velmi milé, ale také poučné a zajímavé setkání, při kterém jsme se dozvěděli spoustu nového nejen o Sicílii.
Nelze opomenout naše úžasné kuchařky, jmenovitě paní Helu Morysovou a Vlastu Kremserovou, které rozumí naším chuťovým pohárkům a mlsným jazýčkům často i lépe než my samotní. Děkujeme!
Sluníčko i zdravíčko nám přálo, co si více přát…? Snad jen ..
Příští rok na shledanou!
K. K.

Jsou tady všechny fotky z obou digitálních fotoaparátů. Kdo má zájem o fotky v původní kvalitě, nechť mi zavolá. Mezi lidmi kolují 2 CD s těmi fotkami.